Välkommen!

Du är alltid välkommen att besöka oss eller kontakta oss via telefon, brev eller e-post. Förteckning över vår personal hittar du under fliken Våra skolor.

Trollhättan

Besöksadress

Idrottsvägen 26

Postadress

461 40 Trollhättan

Telefon

Vxl: 0520-47 08 00
Fritids: 0520-47 08 11
Förskolan Loket: 0520-47 08 18
Förskolan Rälsen: 0520-47 08 17

Karta & vägbeskrivning

Skoladministratör

Maria Andersson
maria.andersson@fridaskolan.se

Rektor

Anna Ågren
anna.agren@fridaskolan.se

Biträdande rektor

Christian Wennberg
christian.wennberg@fridaskolan.se

Förskolechef

Tove Ahlcrona
tove.ahlcrona@fridaskolan.se

Vänersborg

Besöksadress

Repslagarvägen 14

Postadress

462 32 Vänersborg

Telefon

Vxl: 0521-26 01 80
Fritids: 0521-26 01 93
Förskolan Södra station: 0521-140 82
Förskolan Norra station: 0521-140 83

Karta & vägbeskrivning

Skoladministratör

Inga-lena Broberg
inga.lena.broberg@fridaskolan.se

Rektor

Lena Lundgren
lena.lundgren@fridaskolan.se

Biträdande rektor

Johan Arnell
johan.arnell@fridaskolan.se

Förskolechef

Hasse Loodus
hasse.loodus@fridaskolan.se

Uddevalla

Besöksadress

Regementsvägen 3

Postadress

451 34 Uddevalla

Telefon

Vxl: 0522-945 00
Fritids: 0522-945 11
Förskolan: 0522-359 00

Karta & vägbeskrivning

Skoladministratör

Natalie Trimming
natalie.trimming@fridaskolan.se

Rektor

Jerker Sagfors
jerker.sagfors@fridaskolan.se

Biträdande rektor

Karin Norrbom
karin.norrbom@fridaskolan.se 

Förskolechef

Marie Ahl
marie.ahl@fridaskolan.se

 

Mölnlycke

Besöksadress

Kvarnbacken 2

Postadress

435 42 Mölnlycke

Telefon

Vxl:031-7618500

Karta & vägbeskrivning

Skoladministratör

Pia Gustavsson
pia.gustafsson@fridaskolan.se

Rektor

Anders Berghall
anders.berghall@fridaskolan.se

Biträdande rektor

Jessica Johansson
jessica.johansson@fridaskolan.se

Förskolechef

Jessica Bergqvist
jessica.bergqvist@fridaskolan.se

Göteborg

Besöksadress

Grimboåsen 22 A

Postadress

417 49 Göteborg

Telefon

031-3816100

Karta & vägbeskrivning

Skoladministratör

Linnéa Säreborn 031-38 16 100
linnea.sareborn@fridaskolan.se

Tillförordnad rektor

Eva Hasselholm Loodus 0704-508 555
eva.hasselholm@fridaskolan.se

Förskolechef

Ulrika Hedenberg 072-158 00 08
ulrika.hedenberg@fridaskolan.se

Fridaskolorna AB
  • Besöksadress
    Regementsgatan 13, våning 3
  • Postadress
    Box 225, 462 23 Vänersborg
  • Telefon
    0521-26 04 00
  • E-post
    info@fridaskolan.se

Ledning

Malin Johansson, vd
malin.johansson@fridaskolan.se

Tveka inte att höra av dig
Hitta till oss